WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY!

Utworzono dnia 10.08.2023

Drodzy Rodzice!

Bardzo proszę o skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty.  Trzeba kupić plecak, przybory szkolne, obuwie i strój na WF, podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają 4 września, po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

Na liście powinny się znaleźć:

• Plecak usztywniany,  zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa, poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów,
  • Zeszyty 16-kartkowe ( w kratkę, w 3 linie )na razie po 2szt,
  • Piórnik: 2 ołówki, kredki ołówkowe i świecowe, pisaki, gumka, temperówka, nożyczki, klej w sztyfcie. Pióro można zakupić ale na początku dzieci będą pisać ołówkiem.
  • Plastelina, farby akwarele i plakatowe, patyczki do liczenia,
  • 2 teczki - jedna na gumkę, druga sztywna w formie koperty na korespondencję

(może być mniejsza A5),

• Blok techniczny biały A4, blok techniczny kolorowy A4,
  • Blok rysunkowy A4- 3szt
  • Papier kolorowy
  • Plastikowy pojemnik na drugie śniadanie.
  • Worek, a w nim obuwie na zmianę.
  • Strój na WF-biały podkoszulek i granatowe spodenki.
  • Strój galowy tzn. biała bluzka i spódnica czarna lub granatowa, koszula i czarne lub granatowe spodnie.

Warto pamiętać, że zakupione przybory (nożyczki i gumkę także) i zeszyty należy starannie podpisać na zewnętrznej stronie okładki, by później nie było niepotrzebnych nieporozumień czy łez z powodu zagubienia czy podmiany szkolnych akcesoriów.

Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka, ustalimy na pierwszym zebraniu wrześniowym.

Do zobaczenia we wrześniu wychowawca klas I