Wieczornica Patriotyczna "Wolna Niepodległa"

Utworzono dnia 20.11.2023
16 listopada w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Z tej okazji w murach szkoły pojawili się licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy Nowych Żukowic. Po przemówieniach dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach pana Jacka Góry, pani Sołtys Małgorzaty Tokarczyk - Kozioł oraz zaproszonych gości, w tym Posła na Sejm RP pana Wiesława Krajewskiego i Wójta Gminy Lisia Góra – pana Arkadiusza Mikuły, rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały wzruszające przedstawienie niepodległościowe pt. "Wolna Niepodległa" połączone z tańcami i pieśniami patriotycznymi. W drugiej części uroczystości na scenie pojawili się członkowie Zespołu Regionalnego "Mali Radłowianie", którzy zaprezentowali tance ludowe z różnych regionów Polski. Ostatnim puntem uroczystości był smakowity posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Kobietkowo". Stoły dosłownie uginały się pod smakołykami. Uroczystość niepodległościowa to doskonała okazja, aby pokazać młodzieży wzorce do naśladowania oraz uświadomić im, czym dla każdego jest Polska - nasza Ojczyzna. Dzieci z naszej szkoły pokazały zgromadzonym na Wieczornicy Patriotycznej, że patriotyzm to nie tylko pusty slogan. Pamiętano także, aby uczcić naszych lokalnych bohaterów, co wywołało łezkę wzruszenia w niejednym oku.

Wieczornica Patriotyczna

Utworzono dnia 20.11.2023, 20:39