Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

Utworzono dnia 22.02.2021
Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat. Dlatego biblioteka i świetlica szkolna przystąpiły do programu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas I – III. Tegoroczna akcja „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” zainspirowała do wspólnego eksperymentowania. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przez opiekuna grupy zajęć dotyczących magii natury oraz przygotowaniu prac plastycznych, odpowiadających żywiołowi, z którym była związana lekcja. Nasza szkoła wzięła udział w trzech filarach tematycznych – żywioł wody, ziemi i powietrza. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zamienili się w detektywów tropiących niewidzialne powietrze. Dzieci próbowały złapać powietrze w dłonie i usiąść na powietrzu oraz wprawić je w ruch. Wychowankowie dowiedzieli się również, ile wody jest na świecie, skąd się biorą deszcze. Przekonali się jak ważna jest troska o naszą planetę i co można zrobić by o nią dbać. Wszystkie bloki tematyczne rozpoczynały się wspólnym czytaniem opowiadań z książki „Gang Fajniaków i Miasto marzeń”, a kończyły się wykonaniem prac plastycznych.

Gang Fajniaków

Utworzono dnia 22.02.2021, 09:49