Sukces Mateusza Piekielniaka w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 08.04.2024

5 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Mateusz Piekielniak z klasy IV oraz Nikodem Nieroda z klasy VII.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach z podziałem na trzy kategorie wiekowe, a przerwie uczestnicy mieli okazje zapoznać się ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Pierwszy etap to część pisemna, polegająca na rozwiązaniu testu, składającego się z 25 pytań. Pytania testowe były bardzo zróżnicowane. Dotyczyły zarówno historii pożarnictwa, jak i zagadnień z zakresu sprzętu pożarniczego, taktyki prowadzenia działań ratowniczych, a także kwalifikowanej pomocy medycznej. Drugi etap eliminacji polegał na odpowiedziach ustnych. Do tej części przystąpiły osoby, które uzyskały najwyższą punktację (3 osoby z każdej kategorii).

Mateusz wykazał się największą wiedzą i zajął najwyższą lokatę. I miejsce w etapie powiatowym zdobył już drugi rok z rzędu. Mateusz jest uczniem klasy IV i wielkim pasjonatem straży pożarnej. Wolne chwile spędza w miejscowej OSP, gdzie ma możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach!

Sukces Mateusza Piekielniaka w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 08.04.2024, 22:32