Ślubujemy

Utworzono dnia 15.11.2023
Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach jest to, że uczniowie klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia. Do tej uroczystości przygotowywali się od początku roku szkolnego, uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 24 października br. od samego rana w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja hali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Znajomość przepisów drogowych, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo, potrzeba szanowania naszej planety to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor szkoły Jacek Góra dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia”- mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Potem przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele klasy drugiej życzyli pierwszakom sukcesów w nauce, zapewniali pomoc i opiekę starszych kolegów w szkole i poza nią oraz wręczyli słodkie upominki. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ,,słodkie'' przyjęcie. Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce.

ślubowanie 2023

Utworzono dnia 15.11.2023, 21:07