Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.

Utworzono dnia 07.11.2019
7 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Był to długo wyczekiwany przez dzieci dzień, ponieważ przygotowania do jego obchodów rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej.
Już w połowie października każdy uczeń kl. I –III otrzymał plansze, na której przyklejał naklejki potwierdzające codzienne spotkania z książką. Wspólnie stworzyli również Magiczne Drzewo Słodziaków wykonane z rolek po papierze toaletowym oraz suchych gałązek i kolorowych jesiennych liści. Kreatywność dzieci, ich zdolności plastyczne i chęć wspaniałej zabawy sprawiły, że na drzewie pojawiły się również Eko – Słodziaki: nietoperz Nikoś, sówka Zosia, dzięcioł Dominiczek, lisek Lucuś, pszczółka Pola, zajączek Zuzia, sarenka Hania… a nawet wielka pomarańczowa dynia zamieniła się w lisa Lucka!
W Dniu Głośnego Czytania wszyscy młodzi czytelnicy zebrali się przy Magicznym Drzewie Słodziaków i czytając wraz z nauczycielami jedno z opowiadań, przenieśli się na leśną polanę. Następnie podziwialiśmy nasze Eko- Słodziaki i śpiewaliśmy piosenki.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą wspaniałą akcję promującą czytelnictwo. Wiemy, że pełni ono niezwykle ważną rolę w rozwoju dzieci – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Chcemy wszystkich zachęcać do codziennego czytania. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję „ Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków.
Obraz może zawierać: tabela i w budynku, tekst „DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA CAN”