21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości

Utworzono dnia 26.11.2023

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi. Dzień ten wpisany jest w działalność profilaktyczno- wychowawczą szkoły, której zależy na tym, aby wyposażyć uczniów w wiedzę nie tylko z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także na temat wartości, postaw społecznie akceptowanych. W związku z tym, w tym dniu już od progu szkoły witały nas plakaty z hasłami na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości. W każdej klasie odbyła się rozmowa na temat życzliwości- jak uczniowie ją rozumieją, czym dla nich jest życzliwość i co najważniejsze czy są życzliwi. Następnie uczniowie losowo wybranej osobie z klasy rysowali lub pisali życzliwą wiadomość. Wkrótce potem każdy uczeń otrzymał anonimową, życzliwą wiadomość wraz ze słodkim dodatkiem ???? Na szkolnym korytarzu stanęła tablica z gazetką o życzliwości oraz tablica z „Miłym słowem od wychowawcy”, gdzie uczniowie klas I-VIII mogli odnależć siebie i przeczytać życzliwą wiadomość, ale tym razem od swojego wychowawcy. Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

dzień życzliwości

Utworzono dnia 27.11.2023, 14:22